Rufast® 75 EW

Ürünlerimiz

Rufast® 75 EW

RUFAST® 75 EW patentli FMC teknolojisi ile üretilmiş “Emülsiyon Suda Yağ (EW)” formülasyona sahip bir üründür. Mide ve değme yolu ile etkili olup sinir sistemini paralize ederek zararlı kontrolü sağlar. RUFAST® 75 EW ana solventi bitkisel yağ olan FMC ye patentli su bazlı EW formülasyon teknolojisi ile üretilmiştir.

ÖZELLİKLER

    • RUFAST® 75 EW de aktif madde parçacıkları yüksek Teknik stabiliteye sahip yağ fazının içinde sunulur. Bu sayede benzersiz özellikleri ön plana çıkar ve trips zararlısının larva, nimf ve ergin olmak üzere her döneminde yüksek kontrol etkisi sağlar

  • Hızlı ve ani öldürücü etkiye sahiptir
  • Uzun süreli kalıcı etkiye sahiptir
  • Ruhsatlı olduğu bitkilerde fitotoksite yapmadan güvenle kullanılabilir

UYGULAMA ZAMANI

Çicek tripsinde(Frankliniella occidentalis) bir dekarda, küçük yapraklı bitkiler için tesadüfen 25 bitki ve her bitkiden 2’şer yaprak; büyük yapraklı bitkiler için ise 25 bitkiden 1’er yaprak alınarak binoküler altında trips ergin ve larvaları sayılır. Yaprak başına düşen trips sayısı (ergin + larva) küçük yapraklı bitkilerde 10, büyük yapraklı bitkilerde 20’ye ulaşmış ise mücadele yapılır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Rufast® 75 EW genel olarak tek başına kullanılır fakat alkali bitki koruma ürünlerinin çoğu ile karıştırılabilir. Uygulama öncesi karışım testinin yapılması tavsiye edilir.