Debut®

Ürünlerimiz

Debut®

* Debut® mutlaka beraberinde verilen yayıcı yapıştırıcı Trend® 90 ile kullanılmalıdır. Trend®90'un dozu dekara 20 ml'dir.

UYGULAMA ZAMANI

Bir hafta arayla iki uygulama yapılmalıdır. İlk uygulama, yabancı otların çıkışından sonra yabancı otların erken gelişme dönemlerinde (2-4 yaprak) kapama ilaçlama şeklinde yapılmalıdır. İkinci uygulama ise ilk uygulamadan 1 hafta sonra yapılmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

Münavebe: Debut® 'un toprakta kalıcılığı çok kısadır ve sonra ekilecek ürünlere yan etkisi azdır. Münavebe bitkisi ekilmeden önce iyi bir toprak işleme yapılmalıdır.

 Aynı takvim yılında, hububatlar güvenle ekilebilir. Debut® uygulaması yapılmış şeker pancarından sonra bir sonraki yılın takip eden bahar aylarında her türlü bitki ekilip dikilebilir. Ekilen tarlanın bozulması durumunda Debut® uygulamasından 4 ay sonra şekerpancarı ya da arpa ya da keten ekilebilir. Kullanılan diğer ürünlerin etiket bilgilerine de dikkat edilmeli, bu ürünlerin bu konuda başka kısıtlamaları varsa dikkate alınmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Debut® şekerpancarında çıkış sonrası yabancı otlarla mücadelede ek olarak kullanılan ruhsatlı bir çok herbisit ile karıştırılabilir.

Etiket
Broşür
Güvenlik Bilgi Formu