Topguard® EQ

Ürünlerimiz

Topguard® EQ

Topguard® EQ koruyucu, tedavi edici ve eradike edici özelliklere sahip bir fungisittir. Karışımında bulunan iki aktif maddenin oluşturduğu sinerji ile hızlı ve uzun süreli bir koruma sağlar.

ÖZELLİKLER

  • Flutriafol; sistemik etkisi en hızlı olan Triazole grubu bir aktif maddedir
  • Azoxystrobin; strobilurin grubu geniş etki mekanizmasına sahip bir aktif maddedir
  • Bağlarda en önemli hastalıklardan olan Külleme ve Mildiyö mücadelesinde farkı hemen görülür ve diğer ilaçlara göre çok daha hızlı etki eder
  • Bağda en çok rastlanan hastalıkların başında gelen Mildiyö ve külleme hastalıklarının aynı anda görüldüğü dönemlerde Topguard® EQ ile iki hastalığı da kontrol edebilirsiniz
  • Domatesin en önemli hastalıklardan olan külleme mücadelesinde farkı hemen görülür ve diğer ilaçlara göre daha hızlı etki eder
  • Uygulandığı andan itibaren çok hızlı ve uzun süreli etki gösterir
  • Yağmurda yıkanmaya karşı dayanıklıdır
  • Sistemik ve Translaminar aktiviteye sahiptir

UYGULAMA ZAMANI

Bağda külleme:
1.ilaçlama: Çiçekten önce sürgünler 25-30 cm boy aldığında,
2.ilaçlama: Koruklar saçma danesi iriliğini aldığında,
3.ilaçlama: İkinci ilaçlamadan 10-14 gün sonra,

Hava şartları hastalığın gelişmesine uygun gidiyorsa 10-14 günlük aralıklarla ilaçlamalara devam edilir. Taneler tatlı su yürüdüğünde ilaçlamalara son verilir.

Bağda mildiyo:
1. ilaçlama sürüngenler 25-30 cm olunca,
2. ve daha sonraki ilaçlamalarla hastalığın seyri ve meteorolojik koşullara bağlı olarak enfeksiyon için uygun koşullar mevcut ise 10-12 gün ara ile devam edilir.

Domateste külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamalara başlanır. Hastalık şiddetine göre 14 gün ara ile ilaçlamalara devam edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Bilinen birçok fungusit, insektisit ve yaprak gübreleri ile karışabilir. Ancak endişe edilen durumlarda ön karışım testi ile denenmesi önerilir. Karışım şeklinde uygulama yapılacak ise önce Topguard® EQ uygulama tankına konulur, karıştırıcı çalışır durumda iken diğerleri ilave edilir.

Etiket

Broşür:
Bağ
Buğday
Domates

Domates Biber Sera
Fındık Çözümlerimiz

Güvenlik Bilgi Formu